15. Konference SPIS – interventi

Na přelomu května a června se v hotelu Zámek Nečtiny konal 15. ročník pracovní konference SPIS s odborným programem cíleným na interventy. Původně plánovaný dubnový termín setkání odsunula opatření spojená s celosvětovou pandemií koronaviru.

Letošním pořadatelem konference byla Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje, Slavnostního zahájení a dopoledního programu se zúčastnil ministr zdravotnictví ČR Adam Vojtěch, spolu s MUDr. Ditou Protopopovou, Ph.D. Za pořadatele byli přítomni MUDr. Jana Vidunová, MBA, LL.M. a MUDr. Ivo.Prcín ze ZZS PK.

Návštěvníci konference se zabývali celou řadou praktických témat, jako je spolupráce interventa s ostatním zdravotnickým personálem, první pomoc při únavě, etický rozměr intervence nebo problematikoiu poskytování první psychické pomoci u zasažených dětí. Jako horká novinka se objevil blok přednášek spojený s psychickým vypětím zdravotníků a dalšího personálu během pandemie nemoci COVID-19.

Všichni přítomní se shodli, že význam psychosociálních služeb roste, což potvrdila nejen loňská tragická událost ve Fakultní nemocnici v Ostravě (aktivní střelec), ale i stále vysoký počet obětí dopravních nehod či již zmíněná pandemie koronaviru, která ochromila nejen nás, ale doslova celý svět.

Poděkování však patří všem, kteří v systému pracují a pomáhají svým kolegům či zasaženým tragickými událostmi i všem, kteří se na přípravě podnětné konference podíleli.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zprávy o nás a jeho autorem je Lukáš Humpl. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.