Zdravotničtí interventi na Rallye Rejvíz 2019

Ve dnech 23.-25. května 2019 se skupina interventů SPIS účastnila mezinárodní soutěže posádek zdravotnických záchranných služeb “Rejvíz 2019”.

Zdravotničtí interventi pracovali v rámci jednoho z úkolu páteční denní etapy. Po odborné přípravě, která proběhla již během čtvrtečního podvečera, cvičili interventi poskytování první psychické pomoci v terénu. Pro rozvoj jejich dovedností posloužila situace dopravní nehody vozidel, se zásahem policie a střelbou při zajišťování prchajícího pachatele trestného činu. Interventi pracovali s psychicky zasaženými a nezraněnými účastníky incidentu, které ztvárnili nainstruovaní figuranti. Součástí praktické odborné přípravy interventů byla i následná zpětná vazba na poskytnutou první psychickou pomoc. Velkým benefitem se pak stala možnost zkoušet její poskytování ve stejné situace vícekrát, protože stanovištěm během dne prošlo více než dvacet soutežních týmů a nehoda se zásahem složek IZS tak byla simulována mnohokrát.

Přínosem pro účastníky – interventy byla rovněž individuální a skupinová supervize, kterou po dva dny poskytovala supervizorka SPIS, PhDr Blanka Čepická, PhD.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zprávy o nás a jeho autorem je Lukáš Humpl. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.