Metodické doporučení MZČR

Začátkem měsíce září 2019 vydalo Ministerstvo zdravotnictví ČR

“Metodické doporučení pro poskytování psychosociální podpory ve zdravotnictví”.

Materiál sjednocuje podmínky pro nastavení a poskytování psychosociální podpory v resortu zdravotnictví, i systém zdělávání poskytovatelů této podpory, vymezuje základní pojmy a pravidla. Cílem metodického doporučení je vytvoření plošně dostupné sítě psychosociální podpory a umožnění poskytování peer a intervenční péče v rámci resortu zdravotnictví. Doporučení je určeno všem poskytovatelům lůžkové a ambulantní péče i zdravotnickým záchranným službám. Vydání Metodického doporučení SPIS je úspěšným vyvrcholením úsilí umožnit efektivní zavádění peer a intervenšní podpory v rámci celé ČR.

Aktuálně je Metodické doporučení veřejně dostupné na webu MZ ČR zde:http://www.mzcr.cz/Odbornik/dokumenty/metodicke-doporuceni-pro-poskytovani-psychosocialni-podpory-ve-zdravotnictvi-_17753_3.html

V průběhu září bude MZČR Metodické doporučení i s průvodním dopisem rozesílat ředitelům všech zdravotnických zařízení v ČR.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní a jeho autorem je Lukáš Humpl. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.