11. Konference SPIS – IDENTITA INTERVENTA

Druhou dubnovou neděli se do Dubovic na Vysočinu sjeli interventi z celé České republiky. Šlo o 11. pracovní konferenci SPIS a byla zvláštní v tom, že byla určena pouze interventům. Této konference se zúčastnilo 94 kolegů SPIS, včetně osmi psychologů. Program byl bohatý a už od neděle byly pro účastníky k dispozici odborně vedené workshopy. Nedělní program byl určen také schůzkám garantů SPIS, ODZ a setkání krajských koordinátorů. Byla probrána témata o minulosti, současnosti a hlavně budoucnosti SPIS.

Stěžejním tématem, které se prolínalo celou konferencí, bylo téma „IDENTITA INTERVENTA“. V pondělí pracovali účastníci již od rána, po několika přednáškách se účastníci rozdělili dle připravených témat a absolvovali workshopy. Byl také velký zájem o individuální intervize, které pro kolegy zdravotnické interventy nabízeli odborníci na duševní zdraví. Workshopy a individuální intervize pak pokračovaly do odpoledních hodin.Po té jsme uvítali psycholožku PČR se zajímavým vstupem. V podvečer byla pro účastníky připravena nabídka individuálních a skupinových forem sebepéče a relaxace.

Úterý byl závěrečný den konference, vyslechli jsme několik zajímavých prezentací, bohatou diskuzi rozvířilo téma právních otázek ve zdravotnictví, zejména v praxi interventa. Po workshopech a individuálních intervizích jsme se sešli k závěrečnému zhodnocení odborné akce.

Účastníci projevili velkou spokojenost s prostředím a organizačním zajištěním konference. Poděkování si vyslechl organizační tým, Hana Dlouhá, Jana Vopelková a Iva Mátlová. Interventi ocenili také bohatý program konference, velkou nabídku diskutovaných témat a workshopů. Velmi oceněn byl přínos intervizí a usilovná práce všech ODZ a garantů SPIS.

Děkujeme za odbornou přípravu konference Vendulce Kolářové a Lukášovi Humplovi.

Za organizační tým konference: Hana Dlouhá krajský koordinátor SPIS Kraje Vysočina

Děkujeme všem podporovatelům konference SPIS

Kraj Vysočina, ZZS KV, Nemocnice Jihlava

a sponzorům konference

  1. AMI, Obec Kámen, ARMATUS droup s.r.o., STK Jihlava, SEFIRA spol. s.r.o., AUTOOPRAVNY Jihlava, Astera g., Hodečková Iva – podnikatel, Zmeškal Petr – podnikatel, Kovovýroba Šimek, Čech odpady, HAND – MADE, pivovar BERNARD.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Zprávy o nás a jeho autorem je Lukáš Humpl. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.