Pracovní setkání týmu SPIS Středočeského kraje

Dne 21.11.2017 jsme pořádali pracovní setkání peerů a interventů ZZS SčK v Benešově. Dopolední blok byl věnován problematice organizace obou činností v rámci Záchranné služby Středočeského kraje. Probírali jsme společně různá témata týkající se legislativy, typologie událostí a indikace pro zásah interventa i práci peerů.

Věnovali jsme se statistice, tomu co se nám v letošním roce povedlo a samozřejmě probírali i další plány do roku 2018. Kolegy jsem také seznámila s výstupy konference SPIS v Malenovicích, připomněli jsme si desatero peera a interventa, členové týmu byli motivováni k možností využití intervize a supervize. MUDr. Dana Hlaváčková nás seznámila s různými relaxačními metodami a prevencí syndromu profesního vyhoření. MUDr. Jose Dizon zase prezentoval základy TAI CHI, i s praktickými ukázkami. Připravena byla také prezentace na téma arteterapie. Věnovali jsme se i základům malování pravou mozkovou hemisférou a během odpoledne se s  kolegy věnovali některým relaxačním technikám. Domů jsme odjížděli sice unavení, ale také spokojeni. Na vše dohlížel canisterapeut Buddy.

Mgr. Jiřina Fousková

Koordinátor SPIS ZZS SčK

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Zprávy o nás a jeho autorem je Lukáš Humpl. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.