Konference SPIS ZZS SčK

Ve dnech 22.2-23.2. 2017 jsme pořádali již třetí konferenci SPIS na téma „Psychosociální aspekty složek IZS Středočeského kraje“, kde se již tradičně scházíme nejen s posttraumatickými týmy ostatních složek IZS SčK, ale také s kolegy ze SPISu záchranných služeb sousedních krajů a ZZS  hl.m.Prahy.

Po slavnostním zahájení konference, které proběhlo za účasti hejtmanky Středočeského kraje Ing. Jaroslavy Jermanové, náměstka hejtmanky Martina Kupky
a ředitele zdravotnické záchranné služby SčK  MUDr. Martina Houdka, již následovaly příspěvky na odborná témata.

Program byl bohatý, každý si v něm našel pro sebe něco nového a přínosného. Zmíním jen některá témata, abych neunavovala čtenáře výčtem našich prezentací.

PhDr. Lukáš Humpl nás seznámil s desaterem peerů a interventů, zajímavou a dobře zpracovanou prezentaci měla Mgr. Iveta Nováková Knížková, kterou nazvala „Děti a smrt“. Psycholožky složek IZS nám přiblížily jejich systémy, to jak fungují a co je u nich nového. Na téma sebepéče zazněl zajímavý příspěvek naší kolegyně MUDr.et Bc. Dany Hlaváčkové, měl velký úspěch a rozpoutal bohatou diskuzi na toto téma…

Po skončení prvního dne konference měli účastníci možnost zúčastnit se Osho meditace s  Danou, kterou si mnozí pochvalovali. Večer jsme se setkali u neformální diskuze, někteří relaxovali, jiní vyhledali péči masérky, která nám pomáhá pečovat o pohodu našich kolegů a hostů.

Druhý den konference jsme pokračovali v programu, Dana nás seznámila s alternativními metodami prevence syndromu vyhoření, každý si mohl pro sebe z přednášky odnést něco pro sebe. Na závěr konference jsme vyslechli dva příspěvky našich kolegů z Prahy, kde už také systém psychosociální služby našel svoje místo.

Na úplný závěr tohoto příspěvku bych chtěla poděkovat Marušce Benešové za velkou pomoc s vlastní organizací konference – bez ní by asi nebyla tak příjemná, stará se vždy o náš klid a pohodu.

Velké díky patří také Lukášovi Humplovi za velkou pomoc, hlavně při přípravě programu konference. Dohlíží na to, aby program nebyl pro účastníky konference zcela vyčerpávající, aby byla příjemným a zároveň přínosným setkáním pro nás všechny. Podle ohlasů, které jsem zaznamenala po konferenci, myslím, že nám náš záměr vyšel.

Mgr. Jiřina Fousková

Koordinátor SPIS ZZS SčK

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Vzdělávací akce a jeho autorem je Lukáš Humpl. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.